— O mne —

Ahojte, vítam vás, milovníkov cykloturistiky, turistiky, prírody, optimizmu, večného smiechu a života na mojej stránke. Vítam aj večných pesimistov, ktorý si myslia, že najväčší problém sa stal práve im.

Volám sa René a môj príbeh sa začal písať v roku 1976 v mesiaci september, kedy som, možno s plačom, prišiel na tento svet.

Možno ste si už všimli, že často chodím do prírody pešo, alebo na mojom bicykli?
Áno, milujem to. To nemé ticho prírody, šumiaci les, zurčiace potoky, nekonečné lúky poľných tráv, mohutné, stáročia, ba až tisícročia nehybné bralá skál..
A v tomto opojení krásy Slovenska, o ktorej mnohí ani netušia, pretože sa zakukľujú do seba, mávam rôzne myšlienky, hovorím tomu čistím si hlavu.
Veľakrát si dávam otázku, keď prídem na lesné rázcestia alebo križovatky, kadiaľ vlastne ísť. Ktorým smerom.
A ani si neuvedomujeme, že táto jednoduchá otázka, kadiaľ vlastne ísť, sa priamo dotýka každého nášho dňa, po celý život nás sprevádza. Samozrejme, keď sme boli ešte malými deťmi, viedli nás naši rodičia. Učili nás chodiť, plávať, smiať sa, jesť.. Ukazovali nám cestu. Cestu, ktorá sa volá život.
Ale aby som sa vrátil k rázcestiu a križovatke..
Vždy, keď prídem na takéto miesto a položím si otázku kadiaľ ísť, mám na to jednoduchú odpoveď.
Vždy si vyberiem cestu, nie najľahšiu, tou idú predsa všetci. Vyberiem si cestu, ktorá mi niečo dá, ktorá ma niečo naučí. Ktorá ma naučí, nečakať na hotové. Ktorá ma naučí byť odolnejším. Lepším. A možno aj tolerantnejším. Cestu, ktorá mi dodá optimizmus a radosť z toho, že som to dokázal. A ak zdoláme cestu ťažšiu, dokážeme to, táto cesta sa stáva pre nás ľahkou. Ale iba pre tých, ktorí ju zdolajú.
Náš život je rovnaký. Preto, zdolávajte cesty nie len tie najľahšie, ale cesty, ktoré sa vám pod nohy dostanú. Či už budú s dokonalým povrchom, alebo kamenisté. Či budú vyšliapané, alebo obrastené bodliakmi. Či budú také, či onaké, každú cestu k vášmu snu, k vášmu cieľu si musíte vyšliapať sami.
A tam vo vašom cieli pochopíte, čo to vlastne znamená. Prajem vám priatelia, aby tie vaše cesty boli vždy tie správne.


Nečakajte na osud, vytvorte si vlastné príležitosti. 

Tak teda, vitajte, prajem vám príjemné čítanie a pozeranie.

V prípade, že chcete vedieť niečo konkrétne píšte.

Hláste sa aj v prípade záujmu o turistiku, pohľad na prírodu vás nestojí ani cent, aj keď je na nezaplatenie :-)

Naštartujte svoje motory.